Als journalist kun je nu ook met podcasts aan de gang, het is inmiddels een volwaardig medium. Maar wat is een goede podcast en wanneer is het een goed idee er een te maken?
Tijdens de cursus Podcasten voor beginners krijg je alles mee om je eigen podcast, van concept tot koptelefoon, uit te werken. Bovendien krijg je les van docenten met veel praktijkervaring. De cursus sluit daardoor perfect aan op de dagelijkse realiteit.
Een podcast maken levert niet alleen een concrete show op. Het is ook een goede manier om je eigen stem en ideeën te ontwikkelen. En dat is essentieel in zowel de journalistiek als in het bedrijfsleven. Je leert je ideeën te pitchen. Bovendien weet je na afloop van de cursus hoe je tussen creatieve en commerciële belangen kunt balanceren.
De post-bachelorcursus Podcasten voor beginners is bedoeld voor journalisten, communicatieadviseurs en starters.
Geplande lesdata:
4 november 2021 t/m 9 december 2021
Maarten maakt sinds 2007 podcasts. Zijn eerste was samen met Geert Mak voor zijn programma ‘In Europa’. Nu werkt hij voor de meest populaire podcastshow van Nederland: Echt Gebeurd. Ook werkt hij voor podcastbedrijf Dag en Nacht Media en is docent Storytelling & Podcasting aan de Hogeschool Utrecht.
Chris startte als podcastpionier in december 2015 zijn onafhankelijke podcast ‘Man met de microfoon’ een programma vol echte en bíjna echte verhalen. Met zijn oranje Ford Transit rijdt hij door zijn eigen buurt om mensen te interviewen. Inmiddels is hij begonnen aan zijn 4e seizoen dat mede mogelijk gemaakt door de het AFK.
Hij is ook winnaar van de Meestervertellersprijs 2016 van de Stichting Verhalende Journalistiek. Bekijk de website van Chris Bajema voor meer van zijn projecten.